• Rozplenica japońska Hameln Gold Niska Trawa Ozdobna doniczka 1L

Symbol: 16172229514
Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 5
14.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
Kurier InPost 16
Dostępność Duża dostępność

Rozplenica japońska 'Hameln Gold' łac. Pennisetum alopecuroides 'Hameln Gold' to atrakcyjna, miniaturowa odmiana rozplenicy tworząca kępy o wysokości ok. 30 cm, natomiast w okresie kwitnienia wyrasta do 50 cm. Tworzy zwarte, gęste, rozłożyste kępy o fontannowym pokroju. Ozdobą rośliny są przede wszystkim długie, równowąskie, łukowo przewieszające się liście. Liście wiosną są koloru złotego, które latem przebarwiają się na cytrynowozielone. Odmiana ta szczególnie atrakcyjna jest w czasie kwitnienia – od końca lipca do września pojawiają się puszyste kwiatostany, które przypominają wąskie szczotki do butelek. Kwiatostany „wystrzeliwują jak fontanna” z gęstej kępy liści. Początkowo zielonkawe z czasem przebarwiające się na kremowo z nutką różowego blasku, finalnie przebarwiające się na szarobrunatny jesienią. Dzięki niedużym rozmiarom nadaje się do niewielkich ogrodów, a przy zapewnieniu stałej wilgotności podłoża bardzo radzi sobie także jako roślina rabatowa. Roślina dobrze sprawdzi się w kompozycjach  z hortensjami, rozchodnikami, marcinkami, budlejami czy trzmieliną. Ciekawym rozwiązaniem może być również połączenie rośliny z innymi trawami, jak np. miskanty.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

Z racji swojego pochodzenia preferuje ciepłe, zaciszne, słoneczne stanowiska i przepuszczalne, żyzne, umiarkowanie wilgotne gleby. Jeśli decydujemy się uprawiać roślinę w ogrodzie, bez wnoszenia jej do pomieszczenia na zimę, to przed nadejściem zimy powinno się ją solidnie zabezpieczyć przed niską temperaturą i silnymi wiatrami. Co więcej należy zapewnić jej grunt dobrze zdrenowany, który przepuszcza nadmiar wody podczas wiosennych roztopów śniegu.  W przeciwnym przypadku trawa może być porażana przez choroby grzybowe, a zimą spada jej mrozoodporność.

Zwykle można przycinać trawy już od połowy marca. Jeżeli jednak zima się przedłuża, to cięcie opóźniamy do czasu ustąpienia silnych przymrozków. Powód jest prosty – suche liście doskonale chronią korzeń przed zimnem. Najczęściej widać, kiedy środek kępy trawy zaczyna nabierać żywych kolorów i pojawiają się młodziutkie pędy – to dobry moment na cięcie. Jeśli zima była łagodna, to roślinę należy oczyścić tylko z uschniętych liści. Zwykle jednak potrzebne jest przycięcie całej kępy. Roślinę przycinamy nie więcej niż około 10 cm nad ziemią, ponieważ zbyt mocne cięcie może uszkodzić pojawiające się już w tym czasie młode pędy. Najprościej jest jedną ręką zebrać w pęk wszystkie pędy, a drugą poniżej ściąć równo trawę na odpowiedniej wysokości. Jeśli spóźnimy się z cięciem i rośliny zaczną wypuszczać młode liście, zabieg usuwania starych pędów i liści należy przeprowadzić ostrożnie i pojedynczo przycinać po kolei każdą uschniętą łodygę uważając, by nie uszkodzić nowych przyrostów.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.